Blog

Mart 2, 2018

Yemek Odanızı Yeniden Düzenlemek veya Değiştirmek İçin Fikirler

Birçok insan için yemek odası evin en önemli, en şık olması gereken yerlerinden biridir. Yemek odamızda yediğimiz yemekten tat almak ve güzel zamanlar geçirebilmek için yemek odamızın tasarımının içimize sinmesi gerekir. Bu yüzden eğer bir yemek odanız varsa yeniden düzenlemek ve belki de komple değiştirmek için size birkaç fikir gerekebilir.

İşte işinize yaraması muhtemel birkaç fikir:

Metalik Duvar Kağıdı

Yemek odaları genellikle çok az mobilyaya sahiptir ve duvar kağıtları yemek odalarını tamamlamak için son derece kullanışlı olacaktır. Duvar kağıdı tasarımında ise kullanabileceğiniz en özel tasarımlardan biri metalik duvar kağıtlarıdır. Yemek odası ve salonlarda kullanılan metalik duvar kağıtları özellikle mum ışığında çok güzel bir görünüm verecektir. Bu nedenle yemek odanızda yiyeceğiniz romantik yemekleri de taçlandıracaktır.

 

Boya Renkleri

Duvar kağıdı hayranı değilseniz, bunun yerine zengin, duvarınızı sıcak bir renkle boyayın. Baskın renklerden uzak durun. Masanızın rengine uygun bir renk seçin. Yemek yerken iştah açan açık mavi, beyaz ve krem rengi gibi renkleri kullanın. Eğer kırmızı bir renk kullanmak istiyorsanız ahşap yemek masalarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Kontrast

Karşıt malzemeler ve stiller kullanarak yemek salonunuzu güncelleyin. Rustik taşlarla çağdaş mobilyaları, ahşap ile metalleri, açık renkler ile koyu renkleri, modern malzemeler ile geleneksel mobilyaların karşıtlığını kullanın. Uyumlu zıtlıkların şıklığını unutmayın.

 

 

Aydınlatma

Yemek odasını tasarlarken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri aydınlatmadır. Aydınlatma yemeklerin, sandalyelerin ve masanın problemsiz bir şekilde görülebileceği şekilde ayarlanmalıdır. Elbette masa harici bölümlerin aydınlatmasının az olmasını isteyebilirsiniz. Bu tercih size kalmış. Böyle durumlarda odağın masa olduğu bir aydınlatma da tercih edebilirsiniz.

İşlevsel Alan

Yemek odanızda özellikle masa çevrenizin geniş olması gerekir. Çünkü yemek yerken dar bir alan malzeme kullanımını, yemek servisini ve yemek zevkinizi bozacaktır. Oturduğunuz sandalyelerin mobilyalara çarpmaması için gerekli aralık bırakmayı ihmal etmeyin.

Masa Seçimi

Yemek odanızda masanızı seçmeden diğer tasarımları yapmayın. Çünkü masanız odanızın tipini belirleyecektir. Yemek masanızı ise tarzınıza ve yemek odasında yiyeceğiniz yemeklerin genel türüne göre seçebilirsiniz. Eğer sık sık romantik yemekler yiyorsanız kesinlikle ahşap masa tercih etmeyin. Bunun yerine daha şık ve modern masaları kullanın. Eğer daha sık aile yemekleri yiyorsanız ahşap masa veya country tarzı masa seçimi yapabilirsiniz. Eğer çok sık misafir ağırlıyorsanız daha geniş masa tercihinde bulunmalısınız. Duvar renginizi ve diğer mobilyalarınızı masanıza göre tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon
About Konya Koltuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.