Kategori: Dekorasyon

Stil Sahibi Evler İçin Kumaş Kullanımı

Kumaş en basit tanımıyla bir dokuma malzemesidir. İp parçaları bir araya gelerek farklı stillerde kumaşlar ortaya çıkarır ve evinizin tarzında pek çok zaman önemli bir figür olarak yer alır. Bizde evinizin tarzını oluştururken doğru kumaş stilini nasıl seçebileceğinizi anlatacağız.

Klasik Modern Tasarım

Zerafet, geleneksel mobilyalar ile modern kumaşların bir araya gelmesiyle başka bir anlam kazandı. Nötr desenler ve baskılar zamanın ötesinde bir estetik anlayışı ile klasik mobilyaları tazeleyebiliyor.

Örneğin klasik mobilyanızın kumaşını leopar baskı ile güncellediğiniz zaman daha sofistike bir tarz elde edebilirsiniz.Eğlenceli ve nötr desenler dekorunuzu güçlü bir duruş katar ve bu da sizi diğer tarzlardan farklı kılar.

Çağdaş: Minimalist

Günümüz hayatının koşuşturması moda, günlük yaşam ve mobilyada daha minimalist tarza yönlendirdi. Bu tarzdan ilham alarak kumaşların daha çağdaş ve rahat alanlar yaratmada nasıl yardımcı olduğuna bakalım.

Geometrik baskılara gri ve koyu tonlar içeren kumaşların eklenmesi daha modern ve minimal tasarıma geçişin en zahmetsiz yoludur. Daha çağdaş bir tarz istiyorsanız, daha ağır dokular ve kadife kumaşlar kullanabilirsiniz. Doğru çizgiler minimal tasarımı her zaman tamamlar.

Kumaş Stili Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Hem mobilyanızın hem de evinizin iç dekorasyonunu tamamlayan bir kumaş seçin.
Kumaş seçiminizin kullandığınız eşyanın stili ve karakteriyle uyumlu olmasına özen gösterin. Örneğin; geleneksel tarzda bir mobilyanız varsa geleneksel tasarım bir kumaş seçebilirsiniz. Eğer daha iddialı bir dokunuşa açıksanız modern ve klasik tasarımı bir araya getirebilirsiniz ki bu kesinlikle moda!
Orjinal olun! Her ne kadar bilindik tasarım stilleri güvenilir gözükse de her zaman orjinal dokunuş katmalısınız. Örneğin klasik bir sandalyede geometrik çizgilere sahip bir kumaş kullanabilirsiniz ya da çağdaş ve minimal tarzdaki oturma odanızın köşesine klasik tasarım bir mobilya kullanabilirsiniz.
Evinizin boyutunu ihmal etmeyin! Büyük ve cesur desenler büyük ev ve mobilyalarda daha iyi gözükecekken, küçük desenler küçük ev ve mobilyalarda daha iyi gözükebilir.
Kumaş rengi mobilya alırken dikkat edilen ilk şeydir ve dekorunuzda önemli bir etkiye sahiptir. Bundan dolayı renk seçerken uzun süre o renkle mutlu olacağınızdan emin olun.
Nötr renkler risk almak istemiyorsanız garanti tercihtir.
Çocuklarınız veya evcil hayvanınız varsa beyaz renk seçmekten kaçının.
Doğru bir atmosfer için seçtiğiniz kumaş renginin sıcaklığına dikkat edin. Kumaşınızın rengini sevmeniz modadan daha önemlidir.

Paylaş
Tarafından by
Konya Koltuk

Son Gönderiler

Oturma Grubu

Konya'da Oturma Grubu almak isteyenler, Biz imalatçı firma farkı ile sizlere kaliteli "oturma grubu" modellerinden istediğiniz renkler ve istediğiniz ebatlarda… Read More

9 ay önce

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar, ev sakinlerinin nefes aldığı, bahar ve yaz aylarında güzel havaların tadının çıkarıldığı alanlardır. Evin bir parçası olan balkonlar aynı… Read More

2 sene önce

Dar Alanlarda Fonksiyonel Kullanımlar

Yaşam alanlarımız kimi zaman çok büyük olmayabilir. Ya da yeterli büyüklükte alanımız olmasına rağmen doğru dekorasyon tercihlerinde bulunmadığımız için biz… Read More

2 sene önce

Duvar Kağıtlarında Vintage Rüzgarı

Pek çok alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da vintage konseptler yeniden çok moda. Çocukluk yıllarımızı geçirdiğimiz evleri, çiçekler, geometrik ve… Read More

2 sene önce

Evinizde Beyaz Mobilya ve Ahşabın Muhteşem Uyumunu Keşfedin!

  Yaşam alanlarında modern ve ferah bir ortam yaratmak isteyenlerin seçimi beyaz mobilya seçeneklerinden yana olmaya başladı. Son dönemde şık… Read More

2 sene önce

Geniş ve Rahat Alanlar Oluşturmak İçin Dekorasyon İpuçları

Ölçeklendirin Geniş alanlar için mobilyalar seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli şey, evimizin ne kadar geniş olduğunu bilmektir. Bunun için… Read More

2 sene önce