Blog

Eylül 12, 2017

Sıkıcı bir yatak odasına renk katmanın yolları

Yatak odası dekorasyonu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken önemli birkaç özellik vardır. Bunları kabaca; konforlu bir yatak, şık bir yatak başlığı, doğru aydınlatma, doğru bir yerleşim ve yeterli depolama alanı şeklinde sıralayabiliriz. Bu özellikler size kullanışlı, rahat ve şık bir dekorasyon kazandırabilir ancak dekorasyonu sıradanlıktan kurtaracak ufak dokunuşlara da ihtiyacınız olacak. Bu konuda size yardımcı olacak fikirleri ise bu yazımızda bulacaksınız. Dekorasyonu bir uzmandan yardım almadan ya da hazır yatak odası takımı satın almadan, tamamen kendiniz yapmayı planlıyorsanız bu yazıda size ilham verebilecek 7 stil sahibi örnek tanıtacağız. Bu tasarımlar size hayalinizdeki yatak odası dizaynı için ilham verebilir.

                                                   1. Desen desen nevresim takımları

İç açıcı bir yatak odası dekorasyonu için işe canlı renkler ve çiçekli desenlerle başlayabilirsiniz. Özellikle rustik ve akdeniz gibi modellere harika uyum sağlayan çiçek desenleri odaya sıcaklık ve canlılık kazandırmanın en etkili yollarından biridir. Sezonun trend renklerinden zevkinize en uygun olanları seçip, basit birkaç nevresim ile odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Tek renk ve tek düze bir oda yerine cıvıl cıvıl, sıcacık bir oda istiyorsanız bu örnekteki yatak odasında örnek alacak birçok detay bulabilirsiniz.

2. Yaratıcı ışıklandırma çözümleri

Yatak odasına ferahlık ve şıklık kazandırmak için ışıklandırma ögelerinden de faydalanabilirsiniz. Raf ve dolaplarda kullanacağınız basit led ve spotlar veya yatak başına uygulayacağınız iki adet şık aplik veya abajur odanızın havasını tamamen değiştirecektir. Dilerseniz ayna ve cam gibi yansıtıcı yüzeylerle ışıl ışıl bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Dekorasyonlarda aydınlatma çözümleri hakkında uzman tavsiyeleri almak isterseniz aydınlatma uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

3. Klasik stilin gözde süsleme ve dekor ürünleri

Yatak örtüleri, şekilli kırlentler, dekor battaniyeleri ve desenli yatak başlığı gibi ögeler de yatak odanızı sıradanlıktan kurtarabilir. Klasik stilde sıkça karşımıza çıkan bu süsleme ögeleri işlevsel bir özellik taşımasalar da odaları güzelleştirmek için kullanılabiliyor. Siz de klasik stilin sıcak ve gösterişli tarzını beğeniyorsanız bu yatak odasındaki özelliklerden ilham alabilirsiniz.

                                                4. Yatak odanın havasını değiştirecek bir berjer

Yatak odası dekorasyonunda kullanılacak şık bir oturma ögesi odanın stilini zenginleştirmede epey etkili olacaktır. Bir berjer ya da kullanışlı bir okuma koltuğu ile hem stili güçlendirebilir hem de odanızı sıkıcı bir görüntüden kurtarabilirsiniz.

Odanın iyi ışık alan bir köşesine yerleştireceğiniz bir okuma koltuğu sadece dekoratif olarak değil fonksiyonellik açısından da odanıza değer katacaktır.

                                               5. Desenli duvar kağıtları

Ev dekorasyonunda farklı bir hava yakalamak isteyenler için en pratik ve ekonomik çözümlerden biri de desenli duvar kağıtları olabilir. Duvar dekorasyonuna taş, beton, işleme, boya veya kiremit gibi pahalıya mal olacak dizaynlar uygulamak yerine aynı görüntüyü ekonomik duvar kağıtları ile de sağlayabilirsiniz. Dilerseniz odanın dekorasyonunu bu örnekte olduğu gibi tamamen duvar desenine odaklayabilirsiniz.

                                              6. Sıra dışı yatak modelleri

Son yıllarda oldukça popüler olan yuvarlak ve köşe yataklarını odanızda farklı bir tarz oluşturmak için kullanabilirsiniz. Eğer odanın genişliği ve mimari özellikleri bu tarz yataklar için uygunsa hiç düşünmeden tarzınıza göre farklı bir yatak seçerek odanızı sıradanlıktan kurtarabilirsiniz.

Bu dekorasyonda kullanılan yatak hem modeli hem de rahatlığı ile öne çıkıyor.

Dekorasyon , ,
About Konyakoltuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.