Blog

Mart 2, 2018

Koyu Renkli Oturma Grupları Sizi Yansıtıyor mu?

Koyu renkli mobilyalarla birlikte bir evi dekore etmek diğer renklere göre daha zordur. Koyu renkler çok daha elit ve şık dursa da diğer renkler ve her mobilya ile uyum oluşturmakta zorlanabilirsiniz. Koyu renklerle evinizi dizayn ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise koyu renk oturma gruplarının sizi ve tarzınızı yansıtıp yansıtmadığına emin olmaktır? Bunun için renkleri ve kendinizi iyi tanımalısınız.

 

Siyah

Bu renk normalde karanlık ve cansızlık ifade edebilir. Fakat dekorasyonda düzgün kullanıldığı takdirde elitlik ve şıklık ifade edecektir.

Siyah genel olarak karanlık, endişe, sıkıntı gibi duygular ifade eder ve matem olarak algılanır. Bu yüzden evi bu renge çok fazla boğmadan kullanmak gerekir. Ancak bu rengin, soyluluğu ve tutkuyu ifade ettiği unutulmamalıdır.

Örneğin siyah rengi oturma gruplarınızda kullandığınızda halınızı ve duvarlarınızı beyaz seçebilirsiniz. Bu zıtlığı kullanabildiğiniz taktirde bu renkler hoş bir dekorasyona dönüşecektir. Eğer deri koltuk seviyorsanız siyah oturma gruplarınızda, deri tercih edebilirsiniz. Bu siyahın soyluluğunu çok daha vurucu bir şekilde ortaya çıkaracaktır.

Kahverengi

Kahverengi genel olarak doğallığı çağrıştırır. Ciddiyet ve dayanıklılık gibi duyguların sembolü olarak kabul edilir. Evinizde kullanımında rahatlık çağrıştırır. Eğer doğal ve ciddi bir yapınız varsa tarzınızı yansıtması için kahverengi oturma gruplarını seçebilirsiniz.

Kahverengi birçok renkle uyumludur. Ahşap mobilya ve çerçeveler sayesinde bu renk tercih edilir. Kahverengi ile diğer renkleri birlikte kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Kahverengi oturma grupları odanızdaki ışığı genellikle emecektir. Bu nedenle beyaz rengi duvarlarınızda ya da başka mobilyalarınızda kullanırsanız ortamın ışığını dengeleyebilirsiniz.

Gri

Göze rahatlık veren, alçak gönüllülüğü ifade eden bir renktir. Genel olarak karamsar gözükebilir. Fakat bu rengi oturma gruplarında kullanmak salonunuza şıklık verecektir. Eğer çok göz alıcı bir salon yaratmak istemiyorsanız bu renk size çok uygun. Hem az albenili hem de oldukça şık ve dengeli…

Gri rengi, beyaz ve mavi ile kullanabilirsiniz. Örneğin perde ya da yastık deseninde mavi-gri ikilisi olabilir. Ya da duvar kağıtlarınızda açık mavi varsa bu renkle birlikte hoş bir görünüm verecektir. Gri rengi, ayrıca başka renkte bir oturma grubu seçerseniz duvarlarınızda da kullanabilirsiniz.

Aydınlatma

Koyu renklerinden dolayı karanlık mobilyalar genel olarak daha koyu bir alana neden olurlar. Bu nedenle, uygun şekilde aydınlatma yapabilmek için iyi bir aydınlatmaya sahip olmalısınız. Bu yüzden birden fazla aydınlatma doğru ambians oluşturmak açısından daha doğru olacaktır.

 

Dekorasyon
About Konya Koltuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.