Blog

Nisan 19, 2017

Koltuk Takımı Seçimi

Koltuk Takımı Seçimi yaparken genelde atladığımız noktalara dikkat çekmek adını sizlere blog yazımda paylaşımda bulunmak istedim umarım’ki faydalı olacaktır.
Öncelikle Koltuk Takımı hangi odamıza alacağımıza kararı vermemiz gerekmekte bu karar genelde çok önceden aylar öncesinden alınmakta, Eğer Koltuk takımını salonunuza alacaksanız salonun büyüklük ve küçük olma durumu çok önemli diye biliriz, Genelde küçük (ufak) salonlar için Koltuk Takımını çok fazla tavsiye etmiyoruz ve müşterilerimizi Köşe takımlarına yönlendiriyoruz ve çok ısrarla Koltuk takımı isterse elden çok fazla bir şey gelmiyor.

Neden Önemli

  • Öncelikle Salonunuz renk uyumuna dikkat etmelisiniz
  • Salonunuzun dekoruna uygun modeller seçmelisiniz.
  • Salonunuzun ölçülerini bilmeniz çok önemli
  • Salon’da halı uyumu, perde uyumu, gerekirse sona bırakılmalı ve Koltuk Takımı daha maliyetli olduğundan sebep bütçenize zarar vermemesi açısından öncelik Koltuk Takımının rengine ve modeline karar verilmelidir.

Şimdi Yukarda saydığım nedenleri birazcık açalım.

Salonunuzda renk uyumuna neden çok dikkat etmeliyiz, Salonumuzdaki uyumsuz renkler sadece sizi değil gelen misafirlerinizi dahi rahatsız eder, Derseniz misafirlerin rahatsız olması çok önemli değil aslında renkler kişilerin rahatlamasına dahi yardımcı olduğu bilimsel açıklamak ile kanıtlanmış durumda iken neden hala siz renklerin alakalı olması çok önemli değil diyesiniz?

Salonunuzun Dekoruna uyumlu model seçmelisiniz, Eğer salonunuz Avangarde tarsızda bir dekora sahip ise size tavsiyem Modern Görüm ile alakasız zıt dekorlara sokmayın salonunuzu derim, Ve sadece tavsiyelerime uymanızda sizin için faydalı olacakları zamanla göreceksiniz.

Salonunuzun ölçüleri neden bu kadar önemli? Sebep bazı Alakasız Salon dizaynlarına sebep verdiği için olsun diyelim, Alakasız dekorasyonlara sebep vermemek için alacağınız Koltu Takımını kesinlikle duvardan duvara almak gibi bir hata yapmamanızı tavsiye ederim, Eğer’ki Salonunuz çok büyük ve ben bu salonu nasıl doldururum gibisinden düşünceler var ise siz sadece klasik olarak bilinen 9 kişilik oturum veya en fazla 11 kişilik bir oturum satın alın ve buna göre salonunuz’da geriye kalan kısımı isterseniz yemek masası ile doldurun isterseniz gümüşük tarzından doldurun, isterseniz’de Ufak tefek mobilya aksesurları ile dizayn edin ve salonunuz rahat ve ferak bir görünüme sahip olsun, evinize gelen bisafirler bir birine daha yakın olsun’ki muhabbetleriniz daim olsun diyelim.

Dekorasyon
About Konyakoltuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.