Blog

Mart 20, 2018

Cool Bir Ev İçin 5 Kural

Her köşesi fotojenik, çağı yakalayan, yenilikçi ve yaşam dolu bir mekan için işte ipuçları…

1-Bar Sandalyesi

Enerjik ve özgün bir ortam için evde sosyal alanlar yaratabilirsiniz! Küçük bir bar bölümüne ne dersiniz? Amerikan mutfaklardaki ada kısmına ekleyebileceğiniz yüksek sandalyeler ya da bistro – bar taburesi kombinleriyle işiniz çok kolay. Zor olan mı? Çat kapı gelen misafirleri ağırlamak!

2-Renkli Dresuar

 

Dresuarla evin en fotojenik köşesini kurgulamak, Instagram yasalarından biri. Siz de renkli bir kombin yaratıp, hem evin diğer üyelerinin hem de takipçilerinizin beğenisini alabilirsiniz! Nasıl mı? Kapıdan girer girmez modunuzu değiştirecek renkli bir dresuar; yardımcı olarak modern sandalye ya da puf; bitkiler, not defteri ve zengin bir kalemlik; son olarak aydınlatmada tek ayaklı lambader… İşte fotoğraf hazır!

3-Eames Rocking Chair

Bir sandalye hem 70 yaşında hem de vazgeçilmez bir trend olabilir mi? Söz konusu, Eames Rocking Chair ise olur! Dekorasyon tarihinin en çok üretilen tasarımı, Charles Eames’in günümüze hediyesi. Yumuşak hatları, mat beyaz rengi ve kızaklarıyla çok havalı. Hem karakteri hem de hikayesiyle cool evlere girmek için açık bilet kazandı!

4-Monokrom Desenler

 

Siyah ve beyazın aşkı, tartışılmaz! Güç, denge ve uyumu başka bir renk paleti bu kadar iyi anlatamaz. Eğer mekan genelinde kendinizi iki renkte sınırlamak istemiyorsanız, detaylarda şans verin. Çünkü monokrom desenler; çağdaş ve minimal atmosferin şartları arasında.

5-Sloganlı Parçalar

Dikkat, bu trend sizi asosyal yapabilir! Evde kafe stili; bir berjer ve yan sehpa üzerinde ‘coffee table book’ kombinini çoktan geçti. Açık raflı kitaplık ya da konsol, yuvarlak masa, bölgesel aydınlatma için sarkıt ve servis arabalarıyla gerçek bir kafe ortamından bahsediyoruz. Detaylarda, sloganlı panolar başrolde. Çünkü dekorasyonda nasıl göründüğünüz kadar ne söylediğiniz de önemli!

 

Dekorasyon ,
About Konya Koltuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.