XTEMOS ELEMENT

POST ELEMENT STYLE MASONRY

pembe koltuk takımı

Oturma Grubu

Konya’da Oturma Grubu almak isteyenler, Biz imalatçı firma farkı ile sizlere kaliteli “oturma grubu” modellerinden istediğiniz renkler ve istediğiniz ebatlarda üretiyoruz.

Oturma Grubu modelleri genellikle Standart ölçüleri 3+3+1+1 veya 3+2+1+1 şeklinde üretilmektedir, Biz imalattan direkt olarak satış yaptığımız için siz bu standartları bir kenara bırakın ve nasıl bir model istediğinize karar verin siz biz sizin istediğiniz oturma grubu modelini sizin istediğiniz gibi üretelim, Renk seçiminde ise istediğiniz renkleri size sunalım, Odanızın veya salonunuz durumuna göre ebatlarında veya adetlerinde değişiklik yapalım Konya Koltuk Konya’nın oturma odalarına istediği gibi modeller sunarak, şimdi sizlere bir kaç model örnek olarak görselde sunacağım ve sizde çok daha fazlası için Koltuk Takımları sayfamızdan inceleme yapabilirsiniz.

klasik koltuk takımı

mekanizmalı koltuk takımı

chester koltuk takımı

Balkon AKSESUAR !

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar, ev sakinlerinin nefes aldığı, bahar ve yaz aylarında güzel havaların tadının çıkarıldığı alanlardır. Evin bir parçası olan balkonlar aynı zamanda birer yaşam alanı olduğu için dekorasyonları da evin diğer odaları kadar özenle yapılmalıdır. Balkon dekorasyonları genelde geri planda kalsa da özen gösterilmesi gereken ve değer verilmesi gereken yaşam alanları olduğundan aksesuar seçimine de dikkat edilmelidir. Balkon mobilyaları kadar kullanılacak aksesuarlar balkonun estetiğini, görselliğini ve çekiciliğini doğrudan etkileyecektir. Her aksesuar her balkonda istenilen sonucu vermeyeceği gibi tüm aksesuarların bir balkon içinde kullanılması da kalabalık yaratmaktan öteye gitmeyecektir. Bu nedenle balkon türüne göre doğru aksesuar seçmeli ve balkonunuzda harika bir yaşam alanı yaratarak farkınızı ortaya koymalısınız.

1 ) Hem ekonomik hem etkileyici

 

 

 

 

Balkonlar için aksesuar seçimi

Balkon dekorasyonu için ekstra bir bütçe ayırmak istemiyorsanız seçeceğiniz aksesuarlar hem oldukça etkileyici olmalı hem de ekonomik olmalıdır. Böylece bir taş ile iki kuş vurmuş olursunuz. Kullanılmayan geri dönüşüm malzemelerini kullanabilir, özel aydınlatma tesisatı ile bir su bidonunu özel tasarım bir avizeye çevirerek balkon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

2 ) Doğal ve canlı bitkileri

Balkon Aksesuar

Yeşil bitkiler bulundukları alana canlılık ve doğallık kazandıran, yeşil tonları ile ortamın renk ahengine katkı sağlayan canlılardır. Bu nedenle diğer odalarda olduğu gibi balkonda da canlı bitkiler tercih ederek balkonunuzun doğal bir ortama sahip olmasını ve pozitif enerji yaymasını sağlayabilirsiniz.

3 ) Kurumuş sarmaşıklar!

Balkon ve aksesuar .

 

Hamak veya salıncak

Balkon Aksesuar Hamak

Balkonlar açık hava ile buluştuğunuz ve keyif yaptığınız alanlar olduğu için salıncakları veya hamakları tercih edebilir ve balkon keyfini katlayabilirsiniz. Hamak ve salıncak tercih ederken balkon içinde kalan hareket alanlarını göz ardı etmemeli ve şık bir tasarım ile balkonu bir eğlence alanına çevirebilirsiniz.

ds

Dar Alanlarda Fonksiyonel Kullanımlar

Yaşam alanlarımız kimi zaman çok büyük olmayabilir. Ya da yeterli büyüklükte alanımız olmasına rağmen doğru dekorasyon tercihlerinde bulunmadığımız için biz bir türlü sığamayız. Aslında yaşam alanımızın darlığı ve genişliği tamamen alanın doğru şekilde algılanmasına ve fonksiyonel kullanım alanları yaratılmasına bağlıdır.

Mekânı doğru algılamak ise ilk olarak odanın ne amaçla ve nasıl kullanacağını belirlemekle başlıyor. Mekânın ne amaçla kullanılacağına karar vermeniz sizi doğru direkt olarak mekânın boyutlarına göre mobilya seçimine doğru yönlendirecektir. Dar bir alanda mobilya seçimi ise tamamen alanın kullanımına yön verir. Dar alanlarda kesinlikle birden fazla fonksiyona sahip mobilyalar seçilmelidir. Bu mobilyalara örnek olarak ise hayat kurtarıcı olarak nitelendirebileceğimiz puf ya da koltuk şeklindeki yataklar gösterilebilir. Bu fonksiyonlara sahip mobilyalar sayesinde alan üzerinde tasarruf sağlanmış olur.

Alanın daha da dar gözükmesine sebebiyet veren diğer eşya ise orta masasıdır. Fonksiyonel bir orta masası toparlayıcı bir dolap, çalışma masası, konsol ve yemek masası hâlinde kullanılabilir. Bu da alanı görsel ve işlevsellik bakımından farklı bir boyuta taşır. Masalara değinmişken dar alanların vazgeçilmezi olan katlanılabilir raf hâline gelen masalardan bahsetmemek olmaz. Bu masa tipi tamamen alanı genişletmeyi amaçlayan insanlar için vazgeçilmezdir.

Mutfak, insanların en fazla eşya koyduğu alanlardan biridir. Mutfağınız fonksiyonel şekilde kullanmak çok önemlidir. Mutfak adaları denilen yapıyla koymanız gereken tabaklarınız tencereleriniz yerlerini bulacaktır. Tabii ki mutfaktaki diğer önemli yapılandırma ise çekmecelerdir. Çekmeceler, çekmece içleri bölmeleriyle daha da kullanıma elverişli bir hale getirilebilir. Çekmece bölmeleri sadece mutfakta değil, tüm dar alanların kurtarıcısıdır. Bu aksesuar, hem çekmece içlerini düzenler hem de kullanım rahatlığı sunarak zamandan tasarruf etmenize ve aradığınızı hemen bulmamıza yardımcı olur.

Raflar, küçücük bir alanda bile birçok işlev sağlamaya yardımcı olurlar. Genellikle duvara monte edildikleri için zeminde yer kaplamazlar. Zeminde yer kaplamaması ise doğru direkt diğer eşyalar için alan yaratma imkânı sağlamış olur. Bu küçük dekorasyon mucizesi evlerin vazgeçilmezidir. Evin hemen her noktasında kullanılabilir. Rafların içine monte edilen bölmelerle birlikte gerek dekoratif bütünlük gerek ihtiyaca yönelik kullanımlar gerçekleştirilmiş olur

55

Duvar Kağıtlarında Vintage Rüzgarı

Pek çok alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da vintage konseptler yeniden çok moda. Çocukluk yıllarımızı geçirdiğimiz evleri, çiçekler, geometrik ve geleneksel desenlerle bezeli duvar kağıtlarıyla hatırlarız. Günümüzde ev dekorasyonunda bize hatıralarımızı anımsatacak bu desenler sıklıkla karşımıza çıkıyor. Eskinin modern desenlerle birleştiği pek çok duvar kağıdı çeşidi mevcut. Evinizde yeni tarzlar yaratmak, eski anılarınızın üzerine yeni hatıralar eklemek için yatak odanızda çiçekli, salonda geometrik ve çocuk odalarında geleneksel dizaynda duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

4

Evinizde Beyaz Mobilya ve Ahşabın Muhteşem Uyumunu Keşfedin!

 

Yaşam alanlarında modern ve ferah bir ortam yaratmak isteyenlerin seçimi beyaz mobilya seçeneklerinden yana olmaya başladı. Son dönemde şık evlerin favori rengi haline gelen beyaz, ahşapla bütünleştiğinde çok daha etkileyici bir görünümün ortaya çıkmasına izin veriyor. Her ne kadar beyaz mobilyalarda temizlik biraz uğraştırıcı olsa da içerisinde zaman geçirmekten keyif alacağınız ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir ortam yaratmak istiyorsanız, beyaz mobilyalara biraz daha ağırlık vermenizi öneririz.

Ahşap her zaman iyi hissettirir…
Ahşabın iyi hissettirdiğini bilirsiniz. Söz konusu beyaz ahşap olduğunda huzurlu bir atmosfer yaratılabilir. İyi bir ısı yalıtkanı olan ahşap, dokunulduğu zaman bir ısı hissi vermediği için her mevsim kullanışlıdır. Ahşap yapılar içinde yaşayan insanların kendisini daha mutlu ve sağlıklı hissettiği de bir gerçek. Şehir yaşamı içerisinde her ne kadar ahşap yapılarda yaşam pek mümkün olmasa da yaşam alanlarımızı ahşap mobilya ağırlıklı tasarlamak mümkün. Kendinizi hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan iyi hissetmek için doğal ahşabın kullanıldığı kaliteli mobilyaları tercih etmelisiniz. Sağlık açısından da uzmanlar ahşap mobilya kullanımını öneriyor.

Beyazın Modernliği, Ahşap Mobilya Doğallığıyla Buluşuyor…
Ahşap mobilya son birkaç yılda olduğu gibi bu yıl da ev dekorasyonunda trend unsurlardan biri. Özellikle doğal ağaç desenlerinin korunduğu mobilyalar, şehir yaşamında sık sık tercih ediliyor. Biraz doğa özlemi, biraz da stil sahibi bir alan oluşturma düşüncesiyle tercih edilen ahşap mobilyalar, yatak odası başta olmak üzere evin her alanında kullanılabiliyor. İçeri girenler üzerinde büyüleyici bir etki bırakmak isteyenlerin tercihi ise ahşap ve beyaz mobilya seçeneklerini match etmek oluyor. Birbiriyle kusursuz bir uyum yakalayabilen beyaz ve ahşap mobilyalar, özlediğiniz huzurlu alanı oluşturabilmenize aracı olacaktır.

Küçük metrekareli evler için de beyaz mobilya kullanımı akıllıca olacaktır. Dar alanlarda koyu renklerin ağırlıklı olarak kullanımı, alanı daha dar göstereceği gibi aydınlığın da azalmasına neden olur. Ayrıca bu tarz ortamlarda bulunmak da keyif verici olmayacaktır. Özellikle en çok zaman geçirdiğiniz alanlar olarak mutfak ve salonda beyaz gibi açık renkli mobilyaları kullanarak ışıl ışıl bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Aynalar ve avizelerden de destek alarak küçük alanların daha ferah görünmesine fırsat verebilirsiniz.

Dekorasyonda Yükselen Trend: Beyaz Yatak Odası
Yatak odası dekorasyonunda da beyaz mobilya kullanımının giderek popülerleştiği dikkat çekiyor. Her şeyden önce ortamın temiz ve ferah görünmesini sağladığı için keyifle kullanılan beyaz mobilyalar, yatak odasında da şıklık unsuru haline gelebilir. Ahşabın sıcaklığı ile beyazı bir araya getirerek kendine özgü bir ortam yaratmanız çok da zor değil! Duvarları beyaza boyatarak ya da beyaz duvar kâğıdı kullanarak ilk adımı atabilirsiniz.

 

Silinebilir duvar kâğıdı seçiminde bulunmak temizlik konusunda işinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Beyaz bir yatak odası dekorasyonu için duvarlardan sonra mobilya seçimine geçilebilir. Ancak burada ahşap mobilya ile bir uyum yaratılacaksa; dolap seçimini doğal ahşap renklerinde yatabilirsiniz. Tabi ki bu durumda odada kullanacağınız perdeler, tekstil ürünleri ve halılarda beyaz seçenekleri tercih etmeniz gerekir. Aksesuarlarda da beyaz ve ahşap seçenekler kullanıldığında hayal ettiğiniz ortamı yaratabilirsiniz. Beyaz ve ahşap arasına bir renk daha katmak isteyenler için ise önerimiz kesinlikle siyah…

Beyaz Meşeyi Salonunuza Davet Edin!
Salonunuz şüphesiz ki evinizin en özenli tasarlanması gereken yeri… Misafirlerinizi ağırladığınız, zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz bu alan hem konfor sunmalı hem de şıklığıyla iyi hissettirmelidir. Bu nedenle salon dekorasyonunda tasarımcıların ve mimarların önerisi ahşabın doğallığından yararlanmak oluyor. Ahşap mobilya seçenekleri içinde beyaz meşe salon için şüphesiz ki en ideal seçim! Güçlü, ama sadeliğini koruyan bir salon hayal ediyorsanız, beyaz meşenin bu ortam için ne kadar uygun olacağını tahmin edebilirsiniz.

Salon dekorasyonunda beyaz mobilya kullanımının trend olduğunu söylemiştik. Ancak bu baştan aşağı beyaza boğulması anlamına gelmiyor. Uyum yakalayacak detaylarla salonda da şık ve modern bir görünüm yaratabilirsiniz.

Beyaz mobilyaları siyah aksesuarlarla tamamlamak iyi bir fikir! Ayrıca siyah ve beyazın uyumuna diyecek yok. Ancak başka bir renk arayanlar için mürdüm de uygun seçenek olabilir. Beyaz mobilyalar ve koltuklar arasında mürdüm bir halıyı hayal edin. Dekorasyon tarzına göre shaggy ya da yapay post halılar tercih edilebilir. Özellikle yer döşemeleriniz ortama uyum sağlıyorsa, çok fazla halı kullanarak döşemeleri kapatmak yerine, küçük ebatta yapay post halıları kullanabilirsiniz. Post halılar ortamın doğal havasına da yakışan bir detay olacaktır.

Beyaz mobilyalarla hem güçlü hem de zarif bir tasarım yapabilirsiniz.
Yaşam alanınızı dekore etmeye başlamadan önce, nasıl bir izlenim yaratmasını istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Amacınız modern görünüme sahip hem güçlü duracak hem de zarif görünecek bir dekorasyon yapmaksa, beyaz mobilyaları tercih etmek elbette mantıklı! Salon için beyaz yemek odası takımı, diğer ahşap mobilyalar ve koltuklarla uyum kazandığında, size düşen detaylarla şıklığı tamamlamak olacaktır. Bu ortamı daha canlı hale getirmek için yemek masası üzerine sarkık avize kullanmak ve duvarları uyumlu tablolarla hareketlendirme gibi detayları atlamamanızı öneririz.

Yemek Odası Dekorasyonunda Beyaz Mobilya Hâkimiyeti
Yaşam alanlarına estetik ve konfor kazandırmak herkesin amacı… Hem rahat edilmesi hem de beğeniyle bahsedilmesi istenilen unsurlardan biri de yemek odası oluyor. Konunun uzmanlarının önerisi yemek odası dekorasyonu yaparken karışık renklerden ve fazla eşyadan uzak durulmasıdır. Aslında salon dekorasyonuna uygun olan bir yemek odası takımı ile modern bir ortam oluşturulması mümkün olabilir.

Yemek odası takımı içerisinde genelde vitrin, konsol, masa ve sandalyelerin yanı sıra sehpalar da dâhildir. Yani salon koltukları seçildikten sonra geri kalan her ayrıntı yemek odasıyla birlikte tamamlanabilir. Ev dekorasyonunda son tasarımları tercih edenler için Ayer yemek odası da oldukça iyi bir seçim olacaktır. Estetik tasarımı ve doğal renkleriyle dikkat çeken bu takım, aslında hayal ettiğiniz görüntüyü yakalayabilmeniz için doğru bir aracı olacaktır.

Kırmızı gibi kan dolaşımının hızlanmasına neden olan renkler, yemek odası tasarımında uzak durulması gereken renklerin başında geliyor. Özellikle küçük bir alan söz konusu ise bu renkler ortamın karanlık görünmesine neden olabilir. Ancak daha da önemlisi, kan dolaşımını hızlandırması iştahın da açılmasına neden olacaktır. Bu da her pazartesi başlamak istediğiniz diyeti yeniden ertelemek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Üstelik şıklık açısından da kırmızının iyi bir fikir olduğunu düşünmüyoruz. Sade, ferah ve temiz hissi yaratacak bir ortamın oluşması için beyaz mobilya seçeneklerinin kullanımı çok daha akıllıca olacaktır. Açık renklerle modern tasarımların yansıtıldığı yemek odası seçeneklerine sitemiz üzerinden de göz atabilirsiniz. Yemek odası seçiminde bulunurken sadece renk ve tasarımını değil, işlevselliğini de göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın!

XTEMOS ELEMENT

BLOG DEFAULT

Oturma Grubu

Konya’da Oturma Grubu almak isteyenler, Biz imalatçı firma farkı ile sizlere kaliteli “oturma grubu” modellerinden istediğiniz renkler ve istediğiniz ebatlarda üretiyoruz.

Oturma Grubu modelleri genellikle Standart ölçüleri 3+3+1+1 veya 3+2+1+1 şeklinde üretilmektedir, Biz imalattan direkt olarak satış yaptığımız için siz bu standartları bir kenara bırakın ve nasıl bir model istediğinize karar verin siz biz sizin istediğiniz oturma grubu modelini sizin istediğiniz gibi üretelim, Renk seçiminde ise istediğiniz renkleri size sunalım, Odanızın veya salonunuz durumuna göre ebatlarında veya adetlerinde değişiklik yapalım Konya Koltuk Konya’nın oturma odalarına istediği gibi modeller sunarak, şimdi sizlere bir kaç model örnek olarak görselde sunacağım ve sizde çok daha fazlası için Koltuk Takımları sayfamızdan inceleme yapabilirsiniz.

klasik koltuk takımı

mekanizmalı koltuk takımı

chester koltuk takımı

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar, ev sakinlerinin nefes aldığı, bahar ve yaz aylarında güzel havaların tadının çıkarıldığı alanlardır. Evin bir parçası olan balkonlar aynı zamanda birer yaşam alanı olduğu için dekorasyonları da evin diğer odaları kadar özenle yapılmalıdır. Balkon dekorasyonları genelde geri planda kalsa da özen gösterilmesi gereken ve değer verilmesi gereken yaşam alanları olduğundan aksesuar seçimine de dikkat edilmelidir. Balkon mobilyaları kadar kullanılacak aksesuarlar balkonun estetiğini, görselliğini ve çekiciliğini doğrudan etkileyecektir. Her aksesuar her balkonda istenilen sonucu vermeyeceği gibi tüm aksesuarların bir balkon içinde kullanılması da kalabalık yaratmaktan öteye gitmeyecektir. Bu nedenle balkon türüne göre doğru aksesuar seçmeli ve balkonunuzda harika bir yaşam alanı yaratarak farkınızı ortaya koymalısınız.

1 ) Hem ekonomik hem etkileyici

 

 

 

 

Balkonlar için aksesuar seçimi

Balkon dekorasyonu için ekstra bir bütçe ayırmak istemiyorsanız seçeceğiniz aksesuarlar hem oldukça etkileyici olmalı hem de ekonomik olmalıdır. Böylece bir taş ile iki kuş vurmuş olursunuz. Kullanılmayan geri dönüşüm malzemelerini kullanabilir, özel aydınlatma tesisatı ile bir su bidonunu özel tasarım bir avizeye çevirerek balkon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

2 ) Doğal ve canlı bitkileri

Balkon Aksesuar

Yeşil bitkiler bulundukları alana canlılık ve doğallık kazandıran, yeşil tonları ile ortamın renk ahengine katkı sağlayan canlılardır. Bu nedenle diğer odalarda olduğu gibi balkonda da canlı bitkiler tercih ederek balkonunuzun doğal bir ortama sahip olmasını ve pozitif enerji yaymasını sağlayabilirsiniz.

3 ) Kurumuş sarmaşıklar!

Balkon ve aksesuar .

 

Hamak veya salıncak

Balkon Aksesuar Hamak

Balkonlar açık hava ile buluştuğunuz ve keyif yaptığınız alanlar olduğu için salıncakları veya hamakları tercih edebilir ve balkon keyfini katlayabilirsiniz. Hamak ve salıncak tercih ederken balkon içinde kalan hareket alanlarını göz ardı etmemeli ve şık bir tasarım ile balkonu bir eğlence alanına çevirebilirsiniz.

XTEMOS ELEMENT

BLOG WITH SMALL IMAGES

Oturma Grubu

Konya’da Oturma Grubu almak isteyenler, Biz imalatçı firma farkı ile sizlere kaliteli “oturma grubu” modellerinden istediğiniz renkler ve istediğiniz ebatlarda üretiyoruz.

Oturma Grubu modelleri genellikle Standart ölçüleri 3+3+1+1 veya 3+2+1+1 şeklinde üretilmektedir, Biz imalattan direkt olarak satış yaptığımız için siz bu standartları bir kenara bırakın ve nasıl bir model istediğinize karar verin siz biz sizin istediğiniz oturma grubu modelini sizin istediğiniz gibi üretelim, Renk seçiminde ise istediğiniz renkleri size sunalım, Odanızın veya salonunuz durumuna göre ebatlarında veya adetlerinde değişiklik yapalım Konya Koltuk Konya’nın oturma odalarına istediği gibi modeller sunarak, şimdi sizlere bir kaç model örnek olarak görselde sunacağım ve sizde çok daha fazlası için Koltuk Takımları sayfamızdan inceleme yapabilirsiniz.

klasik koltuk takımı

mekanizmalı koltuk takımı

chester koltuk takımı

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar, ev sakinlerinin nefes aldığı, bahar ve yaz aylarında güzel havaların tadının çıkarıldığı alanlardır. Evin bir parçası olan balkonlar aynı zamanda birer yaşam alanı olduğu için dekorasyonları da evin diğer odaları kadar özenle yapılmalıdır. Balkon dekorasyonları genelde geri planda kalsa da özen gösterilmesi gereken ve değer verilmesi gereken yaşam alanları olduğundan aksesuar seçimine de dikkat edilmelidir. Balkon mobilyaları kadar kullanılacak aksesuarlar balkonun estetiğini, görselliğini ve çekiciliğini doğrudan etkileyecektir. Her aksesuar her balkonda istenilen sonucu vermeyeceği gibi tüm aksesuarların bir balkon içinde kullanılması da kalabalık yaratmaktan öteye gitmeyecektir. Bu nedenle balkon türüne göre doğru aksesuar seçmeli ve balkonunuzda harika bir yaşam alanı yaratarak farkınızı ortaya koymalısınız.

1 ) Hem ekonomik hem etkileyici

 

 

 

 

Balkonlar için aksesuar seçimi

Balkon dekorasyonu için ekstra bir bütçe ayırmak istemiyorsanız seçeceğiniz aksesuarlar hem oldukça etkileyici olmalı hem de ekonomik olmalıdır. Böylece bir taş ile iki kuş vurmuş olursunuz. Kullanılmayan geri dönüşüm malzemelerini kullanabilir, özel aydınlatma tesisatı ile bir su bidonunu özel tasarım bir avizeye çevirerek balkon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

2 ) Doğal ve canlı bitkileri

Balkon Aksesuar

Yeşil bitkiler bulundukları alana canlılık ve doğallık kazandıran, yeşil tonları ile ortamın renk ahengine katkı sağlayan canlılardır. Bu nedenle diğer odalarda olduğu gibi balkonda da canlı bitkiler tercih ederek balkonunuzun doğal bir ortama sahip olmasını ve pozitif enerji yaymasını sağlayabilirsiniz.

3 ) Kurumuş sarmaşıklar!

Balkon ve aksesuar .

 

Hamak veya salıncak

Balkon Aksesuar Hamak

Balkonlar açık hava ile buluştuğunuz ve keyif yaptığınız alanlar olduğu için salıncakları veya hamakları tercih edebilir ve balkon keyfini katlayabilirsiniz. Hamak ve salıncak tercih ederken balkon içinde kalan hareket alanlarını göz ardı etmemeli ve şık bir tasarım ile balkonu bir eğlence alanına çevirebilirsiniz.

XTEMOS ELEMENT

BLOG CHESS

Oturma Grubu

Konya’da Oturma Grubu almak isteyenler, Biz imalatçı firma farkı ile sizlere kaliteli “oturma grubu” modellerinden istediğiniz renkler ve istediğiniz ebatlarda üretiyoruz.

Oturma Grubu modelleri genellikle Standart ölçüleri 3+3+1+1 veya 3+2+1+1 şeklinde üretilmektedir, Biz imalattan direkt olarak satış yaptığımız için siz bu standartları bir kenara bırakın ve nasıl bir model istediğinize karar verin siz biz sizin istediğiniz oturma grubu modelini sizin istediğiniz gibi üretelim, Renk seçiminde ise istediğiniz renkleri size sunalım, Odanızın veya salonunuz durumuna göre ebatlarında veya adetlerinde değişiklik yapalım Konya Koltuk Konya’nın oturma odalarına istediği gibi modeller sunarak, şimdi sizlere bir kaç model örnek olarak görselde sunacağım ve sizde çok daha fazlası için Koltuk Takımları sayfamızdan inceleme yapabilirsiniz.

klasik koltuk takımı

mekanizmalı koltuk takımı

chester koltuk takımı

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar, ev sakinlerinin nefes aldığı, bahar ve yaz aylarında güzel havaların tadının çıkarıldığı alanlardır. Evin bir parçası olan balkonlar aynı zamanda birer yaşam alanı olduğu için dekorasyonları da evin diğer odaları kadar özenle yapılmalıdır. Balkon dekorasyonları genelde geri planda kalsa da özen gösterilmesi gereken ve değer verilmesi gereken yaşam alanları olduğundan aksesuar seçimine de dikkat edilmelidir. Balkon mobilyaları kadar kullanılacak aksesuarlar balkonun estetiğini, görselliğini ve çekiciliğini doğrudan etkileyecektir. Her aksesuar her balkonda istenilen sonucu vermeyeceği gibi tüm aksesuarların bir balkon içinde kullanılması da kalabalık yaratmaktan öteye gitmeyecektir. Bu nedenle balkon türüne göre doğru aksesuar seçmeli ve balkonunuzda harika bir yaşam alanı yaratarak farkınızı ortaya koymalısınız.

1 ) Hem ekonomik hem etkileyici

 

 

 

 

Balkonlar için aksesuar seçimi

Balkon dekorasyonu için ekstra bir bütçe ayırmak istemiyorsanız seçeceğiniz aksesuarlar hem oldukça etkileyici olmalı hem de ekonomik olmalıdır. Böylece bir taş ile iki kuş vurmuş olursunuz. Kullanılmayan geri dönüşüm malzemelerini kullanabilir, özel aydınlatma tesisatı ile bir su bidonunu özel tasarım bir avizeye çevirerek balkon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

2 ) Doğal ve canlı bitkileri

Balkon Aksesuar

Yeşil bitkiler bulundukları alana canlılık ve doğallık kazandıran, yeşil tonları ile ortamın renk ahengine katkı sağlayan canlılardır. Bu nedenle diğer odalarda olduğu gibi balkonda da canlı bitkiler tercih ederek balkonunuzun doğal bir ortama sahip olmasını ve pozitif enerji yaymasını sağlayabilirsiniz.

3 ) Kurumuş sarmaşıklar!

Balkon ve aksesuar .

 

Hamak veya salıncak

Balkon Aksesuar Hamak

Balkonlar açık hava ile buluştuğunuz ve keyif yaptığınız alanlar olduğu için salıncakları veya hamakları tercih edebilir ve balkon keyfini katlayabilirsiniz. Hamak ve salıncak tercih ederken balkon içinde kalan hareket alanlarını göz ardı etmemeli ve şık bir tasarım ile balkonu bir eğlence alanına çevirebilirsiniz.

Dar Alanlarda Fonksiyonel Kullanımlar

Yaşam alanlarımız kimi zaman çok büyük olmayabilir. Ya da yeterli büyüklükte alanımız olmasına rağmen doğru dekorasyon tercihlerinde bulunmadığımız için biz bir türlü sığamayız. Aslında yaşam alanımızın darlığı ve genişliği tamamen alanın doğru şekilde algılanmasına ve fonksiyonel kullanım alanları yaratılmasına bağlıdır.

Mekânı doğru algılamak ise ilk olarak odanın ne amaçla ve nasıl kullanacağını belirlemekle başlıyor. Mekânın ne amaçla kullanılacağına karar vermeniz sizi doğru direkt olarak mekânın boyutlarına göre mobilya seçimine doğru yönlendirecektir. Dar bir alanda mobilya seçimi ise tamamen alanın kullanımına yön verir. Dar alanlarda kesinlikle birden fazla fonksiyona sahip mobilyalar seçilmelidir. Bu mobilyalara örnek olarak ise hayat kurtarıcı olarak nitelendirebileceğimiz puf ya da koltuk şeklindeki yataklar gösterilebilir. Bu fonksiyonlara sahip mobilyalar sayesinde alan üzerinde tasarruf sağlanmış olur.

Alanın daha da dar gözükmesine sebebiyet veren diğer eşya ise orta masasıdır. Fonksiyonel bir orta masası toparlayıcı bir dolap, çalışma masası, konsol ve yemek masası hâlinde kullanılabilir. Bu da alanı görsel ve işlevsellik bakımından farklı bir boyuta taşır. Masalara değinmişken dar alanların vazgeçilmezi olan katlanılabilir raf hâline gelen masalardan bahsetmemek olmaz. Bu masa tipi tamamen alanı genişletmeyi amaçlayan insanlar için vazgeçilmezdir.

Mutfak, insanların en fazla eşya koyduğu alanlardan biridir. Mutfağınız fonksiyonel şekilde kullanmak çok önemlidir. Mutfak adaları denilen yapıyla koymanız gereken tabaklarınız tencereleriniz yerlerini bulacaktır. Tabii ki mutfaktaki diğer önemli yapılandırma ise çekmecelerdir. Çekmeceler, çekmece içleri bölmeleriyle daha da kullanıma elverişli bir hale getirilebilir. Çekmece bölmeleri sadece mutfakta değil, tüm dar alanların kurtarıcısıdır. Bu aksesuar, hem çekmece içlerini düzenler hem de kullanım rahatlığı sunarak zamandan tasarruf etmenize ve aradığınızı hemen bulmamıza yardımcı olur.

Raflar, küçücük bir alanda bile birçok işlev sağlamaya yardımcı olurlar. Genellikle duvara monte edildikleri için zeminde yer kaplamazlar. Zeminde yer kaplamaması ise doğru direkt diğer eşyalar için alan yaratma imkânı sağlamış olur. Bu küçük dekorasyon mucizesi evlerin vazgeçilmezidir. Evin hemen her noktasında kullanılabilir. Rafların içine monte edilen bölmelerle birlikte gerek dekoratif bütünlük gerek ihtiyaca yönelik kullanımlar gerçekleştirilmiş olur

XTEMOS ELEMENT

BLOG ALTERNATIVE

Koltuk Takımları

Oturma Grubu

Konya’da Oturma Grubu almak isteyenler, Biz imalatçı firma farkı ile sizlere kaliteli “oturma grubu” modellerinden istediğiniz renkler ve istediğiniz ebatlarda üretiyoruz.

Oturma Grubu modelleri genellikle Standart ölçüleri 3+3+1+1 veya 3+2+1+1 şeklinde üretilmektedir, Biz imalattan direkt olarak satış yaptığımız için siz bu standartları bir kenara bırakın ve nasıl bir model istediğinize karar verin siz biz sizin istediğiniz oturma grubu modelini sizin istediğiniz gibi üretelim, Renk seçiminde ise istediğiniz renkleri size sunalım, Odanızın veya salonunuz durumuna göre ebatlarında veya adetlerinde değişiklik yapalım Konya Koltuk Konya’nın oturma odalarına istediği gibi modeller sunarak, şimdi sizlere bir kaç model örnek olarak görselde sunacağım ve sizde çok daha fazlası için Koltuk Takımları sayfamızdan inceleme yapabilirsiniz.

klasik koltuk takımı

mekanizmalı koltuk takımı

chester koltuk takımı

Dekorasyon

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar, ev sakinlerinin nefes aldığı, bahar ve yaz aylarında güzel havaların tadının çıkarıldığı alanlardır. Evin bir parçası olan balkonlar aynı zamanda birer yaşam alanı olduğu için dekorasyonları da evin diğer odaları kadar özenle yapılmalıdır. Balkon dekorasyonları genelde geri planda kalsa da özen gösterilmesi gereken ve değer verilmesi gereken yaşam alanları olduğundan aksesuar seçimine de dikkat edilmelidir. Balkon mobilyaları kadar kullanılacak aksesuarlar balkonun estetiğini, görselliğini ve çekiciliğini doğrudan etkileyecektir. Her aksesuar her balkonda istenilen sonucu vermeyeceği gibi tüm aksesuarların bir balkon içinde kullanılması da kalabalık yaratmaktan öteye gitmeyecektir. Bu nedenle balkon türüne göre doğru aksesuar seçmeli ve balkonunuzda harika bir yaşam alanı yaratarak farkınızı ortaya koymalısınız.

1 ) Hem ekonomik hem etkileyici

 

 

 

 

Balkonlar için aksesuar seçimi

Balkon dekorasyonu için ekstra bir bütçe ayırmak istemiyorsanız seçeceğiniz aksesuarlar hem oldukça etkileyici olmalı hem de ekonomik olmalıdır. Böylece bir taş ile iki kuş vurmuş olursunuz. Kullanılmayan geri dönüşüm malzemelerini kullanabilir, özel aydınlatma tesisatı ile bir su bidonunu özel tasarım bir avizeye çevirerek balkon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

2 ) Doğal ve canlı bitkileri

Balkon Aksesuar

Yeşil bitkiler bulundukları alana canlılık ve doğallık kazandıran, yeşil tonları ile ortamın renk ahengine katkı sağlayan canlılardır. Bu nedenle diğer odalarda olduğu gibi balkonda da canlı bitkiler tercih ederek balkonunuzun doğal bir ortama sahip olmasını ve pozitif enerji yaymasını sağlayabilirsiniz.

3 ) Kurumuş sarmaşıklar!

Balkon ve aksesuar .

 

Hamak veya salıncak

Balkon Aksesuar Hamak

Balkonlar açık hava ile buluştuğunuz ve keyif yaptığınız alanlar olduğu için salıncakları veya hamakları tercih edebilir ve balkon keyfini katlayabilirsiniz. Hamak ve salıncak tercih ederken balkon içinde kalan hareket alanlarını göz ardı etmemeli ve şık bir tasarım ile balkonu bir eğlence alanına çevirebilirsiniz.

XTEMOS ELEMENT

CAROUSEL OF POSTS