Oturma Grubu

Konya’da Oturma Grubu almak isteyenler, Biz imalatçı firma farkı ile sizlere kaliteli “oturma grubu” modellerinden istediğiniz renkler ve istediğiniz ebatlarda üretiyoruz.

Oturma Grubu modelleri genellikle Standart ölçüleri 3+3+1+1 veya 3+2+1+1 şeklinde üretilmektedir, Biz imalattan direkt olarak satış yaptığımız için siz bu standartları bir kenara bırakın ve nasıl bir model istediğinize karar verin siz biz sizin istediğiniz oturma grubu modelini sizin istediğiniz gibi üretelim, Renk seçiminde ise istediğiniz renkleri size sunalım, Odanızın veya salonunuz durumuna göre ebatlarında veya adetlerinde değişiklik yapalım Konya Koltuk Konya’nın oturma odalarına istediği gibi modeller sunarak, şimdi sizlere bir kaç model örnek olarak görselde sunacağım ve sizde çok daha fazlası için Koltuk Takımları sayfamızdan inceleme yapabilirsiniz.

klasik koltuk takımı

mekanizmalı koltuk takımı

chester koltuk takımı

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar, ev sakinlerinin nefes aldığı, bahar ve yaz aylarında güzel havaların tadının çıkarıldığı alanlardır. Evin bir parçası olan balkonlar aynı zamanda birer yaşam alanı olduğu için dekorasyonları da evin diğer odaları kadar özenle yapılmalıdır. Balkon dekorasyonları genelde geri planda kalsa da özen gösterilmesi gereken ve değer verilmesi gereken yaşam alanları olduğundan aksesuar seçimine de dikkat edilmelidir. Balkon mobilyaları kadar kullanılacak aksesuarlar balkonun estetiğini, görselliğini ve çekiciliğini doğrudan etkileyecektir. Her aksesuar her balkonda istenilen sonucu vermeyeceği gibi tüm aksesuarların bir balkon içinde kullanılması da kalabalık yaratmaktan öteye gitmeyecektir. Bu nedenle balkon türüne göre doğru aksesuar seçmeli ve balkonunuzda harika bir yaşam alanı yaratarak farkınızı ortaya koymalısınız.

1 ) Hem ekonomik hem etkileyici

 

 

 

 

Balkonlar için aksesuar seçimi

Balkon dekorasyonu için ekstra bir bütçe ayırmak istemiyorsanız seçeceğiniz aksesuarlar hem oldukça etkileyici olmalı hem de ekonomik olmalıdır. Böylece bir taş ile iki kuş vurmuş olursunuz. Kullanılmayan geri dönüşüm malzemelerini kullanabilir, özel aydınlatma tesisatı ile bir su bidonunu özel tasarım bir avizeye çevirerek balkon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

2 ) Doğal ve canlı bitkileri

Balkon Aksesuar

Yeşil bitkiler bulundukları alana canlılık ve doğallık kazandıran, yeşil tonları ile ortamın renk ahengine katkı sağlayan canlılardır. Bu nedenle diğer odalarda olduğu gibi balkonda da canlı bitkiler tercih ederek balkonunuzun doğal bir ortama sahip olmasını ve pozitif enerji yaymasını sağlayabilirsiniz.

3 ) Kurumuş sarmaşıklar!

Balkon ve aksesuar .

 

Hamak veya salıncak

Balkon Aksesuar Hamak

Balkonlar açık hava ile buluştuğunuz ve keyif yaptığınız alanlar olduğu için salıncakları veya hamakları tercih edebilir ve balkon keyfini katlayabilirsiniz. Hamak ve salıncak tercih ederken balkon içinde kalan hareket alanlarını göz ardı etmemeli ve şık bir tasarım ile balkonu bir eğlence alanına çevirebilirsiniz.

Dar Alanlarda Fonksiyonel Kullanımlar

Yaşam alanlarımız kimi zaman çok büyük olmayabilir. Ya da yeterli büyüklükte alanımız olmasına rağmen doğru dekorasyon tercihlerinde bulunmadığımız için biz bir türlü sığamayız. Aslında yaşam alanımızın darlığı ve genişliği tamamen alanın doğru şekilde algılanmasına ve fonksiyonel kullanım alanları yaratılmasına bağlıdır.

Mekânı doğru algılamak ise ilk olarak odanın ne amaçla ve nasıl kullanacağını belirlemekle başlıyor. Mekânın ne amaçla kullanılacağına karar vermeniz sizi doğru direkt olarak mekânın boyutlarına göre mobilya seçimine doğru yönlendirecektir. Dar bir alanda mobilya seçimi ise tamamen alanın kullanımına yön verir. Dar alanlarda kesinlikle birden fazla fonksiyona sahip mobilyalar seçilmelidir. Bu mobilyalara örnek olarak ise hayat kurtarıcı olarak nitelendirebileceğimiz puf ya da koltuk şeklindeki yataklar gösterilebilir. Bu fonksiyonlara sahip mobilyalar sayesinde alan üzerinde tasarruf sağlanmış olur.

Alanın daha da dar gözükmesine sebebiyet veren diğer eşya ise orta masasıdır. Fonksiyonel bir orta masası toparlayıcı bir dolap, çalışma masası, konsol ve yemek masası hâlinde kullanılabilir. Bu da alanı görsel ve işlevsellik bakımından farklı bir boyuta taşır. Masalara değinmişken dar alanların vazgeçilmezi olan katlanılabilir raf hâline gelen masalardan bahsetmemek olmaz. Bu masa tipi tamamen alanı genişletmeyi amaçlayan insanlar için vazgeçilmezdir.

Mutfak, insanların en fazla eşya koyduğu alanlardan biridir. Mutfağınız fonksiyonel şekilde kullanmak çok önemlidir. Mutfak adaları denilen yapıyla koymanız gereken tabaklarınız tencereleriniz yerlerini bulacaktır. Tabii ki mutfaktaki diğer önemli yapılandırma ise çekmecelerdir. Çekmeceler, çekmece içleri bölmeleriyle daha da kullanıma elverişli bir hale getirilebilir. Çekmece bölmeleri sadece mutfakta değil, tüm dar alanların kurtarıcısıdır. Bu aksesuar, hem çekmece içlerini düzenler hem de kullanım rahatlığı sunarak zamandan tasarruf etmenize ve aradığınızı hemen bulmamıza yardımcı olur.

Raflar, küçücük bir alanda bile birçok işlev sağlamaya yardımcı olurlar. Genellikle duvara monte edildikleri için zeminde yer kaplamazlar. Zeminde yer kaplamaması ise doğru direkt diğer eşyalar için alan yaratma imkânı sağlamış olur. Bu küçük dekorasyon mucizesi evlerin vazgeçilmezidir. Evin hemen her noktasında kullanılabilir. Rafların içine monte edilen bölmelerle birlikte gerek dekoratif bütünlük gerek ihtiyaca yönelik kullanımlar gerçekleştirilmiş olur

Duvar Kağıtlarında Vintage Rüzgarı

Pek çok alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da vintage konseptler yeniden çok moda. Çocukluk yıllarımızı geçirdiğimiz evleri, çiçekler, geometrik ve geleneksel desenlerle bezeli duvar kağıtlarıyla hatırlarız. Günümüzde ev dekorasyonunda bize hatıralarımızı anımsatacak bu desenler sıklıkla karşımıza çıkıyor. Eskinin modern desenlerle birleştiği pek çok duvar kağıdı çeşidi mevcut. Evinizde yeni tarzlar yaratmak, eski anılarınızın üzerine yeni hatıralar eklemek için yatak odanızda çiçekli, salonda geometrik ve çocuk odalarında geleneksel dizaynda duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

Evinizde Beyaz Mobilya ve Ahşabın Muhteşem Uyumunu Keşfedin!

 

Yaşam alanlarında modern ve ferah bir ortam yaratmak isteyenlerin seçimi beyaz mobilya seçeneklerinden yana olmaya başladı. Son dönemde şık evlerin favori rengi haline gelen beyaz, ahşapla bütünleştiğinde çok daha etkileyici bir görünümün ortaya çıkmasına izin veriyor. Her ne kadar beyaz mobilyalarda temizlik biraz uğraştırıcı olsa da içerisinde zaman geçirmekten keyif alacağınız ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir ortam yaratmak istiyorsanız, beyaz mobilyalara biraz daha ağırlık vermenizi öneririz.

Ahşap her zaman iyi hissettirir…
Ahşabın iyi hissettirdiğini bilirsiniz. Söz konusu beyaz ahşap olduğunda huzurlu bir atmosfer yaratılabilir. İyi bir ısı yalıtkanı olan ahşap, dokunulduğu zaman bir ısı hissi vermediği için her mevsim kullanışlıdır. Ahşap yapılar içinde yaşayan insanların kendisini daha mutlu ve sağlıklı hissettiği de bir gerçek. Şehir yaşamı içerisinde her ne kadar ahşap yapılarda yaşam pek mümkün olmasa da yaşam alanlarımızı ahşap mobilya ağırlıklı tasarlamak mümkün. Kendinizi hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan iyi hissetmek için doğal ahşabın kullanıldığı kaliteli mobilyaları tercih etmelisiniz. Sağlık açısından da uzmanlar ahşap mobilya kullanımını öneriyor.

Beyazın Modernliği, Ahşap Mobilya Doğallığıyla Buluşuyor…
Ahşap mobilya son birkaç yılda olduğu gibi bu yıl da ev dekorasyonunda trend unsurlardan biri. Özellikle doğal ağaç desenlerinin korunduğu mobilyalar, şehir yaşamında sık sık tercih ediliyor. Biraz doğa özlemi, biraz da stil sahibi bir alan oluşturma düşüncesiyle tercih edilen ahşap mobilyalar, yatak odası başta olmak üzere evin her alanında kullanılabiliyor. İçeri girenler üzerinde büyüleyici bir etki bırakmak isteyenlerin tercihi ise ahşap ve beyaz mobilya seçeneklerini match etmek oluyor. Birbiriyle kusursuz bir uyum yakalayabilen beyaz ve ahşap mobilyalar, özlediğiniz huzurlu alanı oluşturabilmenize aracı olacaktır.

Küçük metrekareli evler için de beyaz mobilya kullanımı akıllıca olacaktır. Dar alanlarda koyu renklerin ağırlıklı olarak kullanımı, alanı daha dar göstereceği gibi aydınlığın da azalmasına neden olur. Ayrıca bu tarz ortamlarda bulunmak da keyif verici olmayacaktır. Özellikle en çok zaman geçirdiğiniz alanlar olarak mutfak ve salonda beyaz gibi açık renkli mobilyaları kullanarak ışıl ışıl bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Aynalar ve avizelerden de destek alarak küçük alanların daha ferah görünmesine fırsat verebilirsiniz.

Dekorasyonda Yükselen Trend: Beyaz Yatak Odası
Yatak odası dekorasyonunda da beyaz mobilya kullanımının giderek popülerleştiği dikkat çekiyor. Her şeyden önce ortamın temiz ve ferah görünmesini sağladığı için keyifle kullanılan beyaz mobilyalar, yatak odasında da şıklık unsuru haline gelebilir. Ahşabın sıcaklığı ile beyazı bir araya getirerek kendine özgü bir ortam yaratmanız çok da zor değil! Duvarları beyaza boyatarak ya da beyaz duvar kâğıdı kullanarak ilk adımı atabilirsiniz.

 

Silinebilir duvar kâğıdı seçiminde bulunmak temizlik konusunda işinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Beyaz bir yatak odası dekorasyonu için duvarlardan sonra mobilya seçimine geçilebilir. Ancak burada ahşap mobilya ile bir uyum yaratılacaksa; dolap seçimini doğal ahşap renklerinde yatabilirsiniz. Tabi ki bu durumda odada kullanacağınız perdeler, tekstil ürünleri ve halılarda beyaz seçenekleri tercih etmeniz gerekir. Aksesuarlarda da beyaz ve ahşap seçenekler kullanıldığında hayal ettiğiniz ortamı yaratabilirsiniz. Beyaz ve ahşap arasına bir renk daha katmak isteyenler için ise önerimiz kesinlikle siyah…

Beyaz Meşeyi Salonunuza Davet Edin!
Salonunuz şüphesiz ki evinizin en özenli tasarlanması gereken yeri… Misafirlerinizi ağırladığınız, zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz bu alan hem konfor sunmalı hem de şıklığıyla iyi hissettirmelidir. Bu nedenle salon dekorasyonunda tasarımcıların ve mimarların önerisi ahşabın doğallığından yararlanmak oluyor. Ahşap mobilya seçenekleri içinde beyaz meşe salon için şüphesiz ki en ideal seçim! Güçlü, ama sadeliğini koruyan bir salon hayal ediyorsanız, beyaz meşenin bu ortam için ne kadar uygun olacağını tahmin edebilirsiniz.

Salon dekorasyonunda beyaz mobilya kullanımının trend olduğunu söylemiştik. Ancak bu baştan aşağı beyaza boğulması anlamına gelmiyor. Uyum yakalayacak detaylarla salonda da şık ve modern bir görünüm yaratabilirsiniz.

Beyaz mobilyaları siyah aksesuarlarla tamamlamak iyi bir fikir! Ayrıca siyah ve beyazın uyumuna diyecek yok. Ancak başka bir renk arayanlar için mürdüm de uygun seçenek olabilir. Beyaz mobilyalar ve koltuklar arasında mürdüm bir halıyı hayal edin. Dekorasyon tarzına göre shaggy ya da yapay post halılar tercih edilebilir. Özellikle yer döşemeleriniz ortama uyum sağlıyorsa, çok fazla halı kullanarak döşemeleri kapatmak yerine, küçük ebatta yapay post halıları kullanabilirsiniz. Post halılar ortamın doğal havasına da yakışan bir detay olacaktır.

Beyaz mobilyalarla hem güçlü hem de zarif bir tasarım yapabilirsiniz.
Yaşam alanınızı dekore etmeye başlamadan önce, nasıl bir izlenim yaratmasını istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Amacınız modern görünüme sahip hem güçlü duracak hem de zarif görünecek bir dekorasyon yapmaksa, beyaz mobilyaları tercih etmek elbette mantıklı! Salon için beyaz yemek odası takımı, diğer ahşap mobilyalar ve koltuklarla uyum kazandığında, size düşen detaylarla şıklığı tamamlamak olacaktır. Bu ortamı daha canlı hale getirmek için yemek masası üzerine sarkık avize kullanmak ve duvarları uyumlu tablolarla hareketlendirme gibi detayları atlamamanızı öneririz.

Yemek Odası Dekorasyonunda Beyaz Mobilya Hâkimiyeti
Yaşam alanlarına estetik ve konfor kazandırmak herkesin amacı… Hem rahat edilmesi hem de beğeniyle bahsedilmesi istenilen unsurlardan biri de yemek odası oluyor. Konunun uzmanlarının önerisi yemek odası dekorasyonu yaparken karışık renklerden ve fazla eşyadan uzak durulmasıdır. Aslında salon dekorasyonuna uygun olan bir yemek odası takımı ile modern bir ortam oluşturulması mümkün olabilir.

Yemek odası takımı içerisinde genelde vitrin, konsol, masa ve sandalyelerin yanı sıra sehpalar da dâhildir. Yani salon koltukları seçildikten sonra geri kalan her ayrıntı yemek odasıyla birlikte tamamlanabilir. Ev dekorasyonunda son tasarımları tercih edenler için Ayer yemek odası da oldukça iyi bir seçim olacaktır. Estetik tasarımı ve doğal renkleriyle dikkat çeken bu takım, aslında hayal ettiğiniz görüntüyü yakalayabilmeniz için doğru bir aracı olacaktır.

Kırmızı gibi kan dolaşımının hızlanmasına neden olan renkler, yemek odası tasarımında uzak durulması gereken renklerin başında geliyor. Özellikle küçük bir alan söz konusu ise bu renkler ortamın karanlık görünmesine neden olabilir. Ancak daha da önemlisi, kan dolaşımını hızlandırması iştahın da açılmasına neden olacaktır. Bu da her pazartesi başlamak istediğiniz diyeti yeniden ertelemek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Üstelik şıklık açısından da kırmızının iyi bir fikir olduğunu düşünmüyoruz. Sade, ferah ve temiz hissi yaratacak bir ortamın oluşması için beyaz mobilya seçeneklerinin kullanımı çok daha akıllıca olacaktır. Açık renklerle modern tasarımların yansıtıldığı yemek odası seçeneklerine sitemiz üzerinden de göz atabilirsiniz. Yemek odası seçiminde bulunurken sadece renk ve tasarımını değil, işlevselliğini de göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın!

Geniş ve Rahat Alanlar Oluşturmak İçin Dekorasyon İpuçları

Ölçeklendirin

Geniş alanlar için mobilyalar seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli şey, evimizin ne kadar geniş olduğunu bilmektir. Bunun için mobilya tercihi yapmadan önce kafamızda kabaca bir taslak oluşturarak mekanlarımızı ölçeklendirmek önemlidir.

Böylece odalarımızın ölçeklerine uygun mobilyalar seçecek ve büyük mobilyaları odaya yerleştirmek için ekstra bir çaba sarf etmeye, başka alanları işgal etmeye gerek duymayacaksınız. Çünkü odalarımız büyük olsa da mobilyaları bu şekilde kullanmak odalarımızın rahatlığını bozacaktır.

Odaların ölçeğine uyan tabloları ve lambaları seçmek de ayrı bir husustur. Büyükçe tablolar ve lambalar doğru kullanılmazsa itici bir heybet oluşturabilirler. Bu yüzden ya doğru tablolar ve aydınlatmaları seçmek, onları doğru konumlandırmak gerekir ya da bunun yerine minimal tablolar ve aydınlatmalar tercih edilmelidir. Zemin lambaları, uzun kütüphaneler, heykel vb. gibi yüksek aksesuarlar da yine alanları kapladığı için rahatlığınızı bozabilir.

Oda İçinde ‘Odalar’ Oluşturun

Geniş bir alanın en büyük avantajı çok işlevli olmasıdır. Örneğin geniş bir odada bir tarafa okuma köşesi, bir tarafa oturma köşesi yapabilir veya pencerenizin önüne masa ve sandalyeler koyarak keyif köşeleri oluşturabilirsiniz. Yani söylemek istediğimiz şey, bir geniş oda içerisinde farklı konseptler yaratabilmektir. Geniş odalarda yapabileceğiniz bir diğer dekorasyon ipucu ise, odada aynı anda bir ofis de oluşturabilmektir. Yani eğer masa başı bir iş yapıyorsanız oturma grubunuzun bir diğer köşesinde bir masa, sandalye ve kitaplık içeren bir ev-ofisi oluşturabilirsiniz.

Eğer evinizde eğlenmeyi seviyorsanız, bilardo masalı bir oyun alanı da oluşturabilirsiniz. Alanları birbirinden ayırmak için oda bölücülerini kullanabilir veya halıları da boşlukları bölmek için kullanabilirsiniz.

Özgür Olun
Alan sorununuz yoksa kanepeleri ve sandalyeleri duvarların dibine yerleştirmek için hiçbir neden yoktur. Bu yüzden bu tarz odalarda daha rahat bir yerleşim planı oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan eşyaların birbirine geçmemesi ve kalabalık oluşturup alanı daraltmamasıdır. Ancak söylediğimiz gibi büyük bir odada mobilyaları duvarlara dayamak hoş görünmeyecektir. Bunun için eğer odanızı farklı alanlara bölecekseniz eşyaları birer ayraç olarak bile kullanabiliriniz. Böylece hem eşyalar serbest olacak hem de birer amaca hizmet edecektir.

Tavanınızı Daha Koyu Renkli Boyayın

Büyük odanızda yüksek bir tavan varsa, onu daha koyu bir renkle boyayın. Tavan daha düşük görünür ve odanızın samimiyetini artırır.

Rahatlığı Unutmayın

Büyük odaların en büyük güzelliği rahatlığıdır. Size sunulan bu güzelliği, odayı eşyalarla doldurarak bozmamakta fayda var. İşinize yarayacak kadar birkaç şık mobilya, duvarınıza birkaç tablo, hatta zemin ışıkları bile büyük odanızı doldurmadan, şık gösterecektir. Büyük odalarınızda yapmanız gereken bir diğer şey odak noktası belirlemektir. Aslında geniş bir oda, alanı sabitlemek için birden fazla odak noktasını destekleyebilir. Mesela bir gardırop, şömine, piyano veya müthiş bir masa olabilir. Bu eşyalardan birinin çevresine alanınızı kurup, geri kalanında rahatınıza bakabilirsiniz. Odayı eşyaya boğmadan, büyük odanızın rahatına bakın.

Evinizin Daha İyi Görünmesini Sağlamanın Yolları

Çoğu zaman evinizin iyi görünmesi için fazla vakit harcamanız gerekir. Oysa küçük dokunuşlar evinizin iyi görünmesi için çoğu zaman yeterli olacaktır. Bunları evinizin güzelleşmesi için “basit yollar” olarak adlandırabilirsiniz. Biz basit yollar için ‘evinizi güzelleştirmek için on dakika veya daha az zaman ayırdığınız düzenlemeler’ diyoruz.

Dağınıklığı Toparlayın

Evlerinizde muhtemelen dağınıklığı toparladığınız bir kutunuz vardır: Çalışma kağıtları ve eşyalar için. Bunları kullanmaktan çekinmeyin ama daha önemlisi evinizi her zaman aynı düzende görmelisiniz. Bunun için işe başlamadan önce odalarınızın fotoğrafını çekebilir, böylelikle neyin yanlış gittiğini ve dağınık olduğunu daha iyi anlayarak görünen yerleri toparlayabilir ve işinizi pratik olarak çözümleyebilirsiniz.

Bir Şeyleri Bırak

Daha nefes alınabilir ve enerjisi yüksek bir ev için bazen bazı küçük eşyalarınızdan vazgeçmeniz gerekir çünkü yıllar geçtikçe evinizde fazla eşyalar birikmeye başlar. Bunlar sizin için güzel eşyalar olabilir ve hangisinden vazgeçeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz ama unutmayın ki birkaç eşyadan kurtularak daha nefes alınabilir bir ev düzenleyebilisiniz.

Üstelik eşyalarınızdan vazgeçerken atmanız da gerekmiyor. Eşyalarınızı başka bir odaya taşıyabilir veya kısa süreliğine deponuza kaldırabilirsiniz.

Mobilyalarınızı Biraz Öne Alın

Mobilyalarınızı evinizde duvarlara yaslamayın. Onları birkaç santim öne almak hem evinizin enerjisini yükseltecektir hem de daha ferah bir ev sunacaktır. Eğer odalarınız yeterli genişlikteyse dönem dönem mobilyalarınızın yerlerini de değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Çiçek Ekleyin

Çevrenize dikkatli bakarsanız güzel evlerin ortak özelliğinin canlı çiçekler olduğunu fark edeceksiniz. Doğal bir dokunuş katacak çiçekler, odanıza canlılık katar ve evinizin modern çizgisini yumuşatır

 

Cool Bir Ev İçin 5 Kural

Her köşesi fotojenik, çağı yakalayan, yenilikçi ve yaşam dolu bir mekan için işte ipuçları…

1-Bar Sandalyesi

Enerjik ve özgün bir ortam için evde sosyal alanlar yaratabilirsiniz! Küçük bir bar bölümüne ne dersiniz? Amerikan mutfaklardaki ada kısmına ekleyebileceğiniz yüksek sandalyeler ya da bistro – bar taburesi kombinleriyle işiniz çok kolay. Zor olan mı? Çat kapı gelen misafirleri ağırlamak!

2-Renkli Dresuar

 

Dresuarla evin en fotojenik köşesini kurgulamak, Instagram yasalarından biri. Siz de renkli bir kombin yaratıp, hem evin diğer üyelerinin hem de takipçilerinizin beğenisini alabilirsiniz! Nasıl mı? Kapıdan girer girmez modunuzu değiştirecek renkli bir dresuar; yardımcı olarak modern sandalye ya da puf; bitkiler, not defteri ve zengin bir kalemlik; son olarak aydınlatmada tek ayaklı lambader… İşte fotoğraf hazır!

3-Eames Rocking Chair

Bir sandalye hem 70 yaşında hem de vazgeçilmez bir trend olabilir mi? Söz konusu, Eames Rocking Chair ise olur! Dekorasyon tarihinin en çok üretilen tasarımı, Charles Eames’in günümüze hediyesi. Yumuşak hatları, mat beyaz rengi ve kızaklarıyla çok havalı. Hem karakteri hem de hikayesiyle cool evlere girmek için açık bilet kazandı!

4-Monokrom Desenler

 

Siyah ve beyazın aşkı, tartışılmaz! Güç, denge ve uyumu başka bir renk paleti bu kadar iyi anlatamaz. Eğer mekan genelinde kendinizi iki renkte sınırlamak istemiyorsanız, detaylarda şans verin. Çünkü monokrom desenler; çağdaş ve minimal atmosferin şartları arasında.

5-Sloganlı Parçalar

Dikkat, bu trend sizi asosyal yapabilir! Evde kafe stili; bir berjer ve yan sehpa üzerinde ‘coffee table book’ kombinini çoktan geçti. Açık raflı kitaplık ya da konsol, yuvarlak masa, bölgesel aydınlatma için sarkıt ve servis arabalarıyla gerçek bir kafe ortamından bahsediyoruz. Detaylarda, sloganlı panolar başrolde. Çünkü dekorasyonda nasıl göründüğünüz kadar ne söylediğiniz de önemli!

 

Mutfak Modelleri

Özellikle büyük mutfak sahiplerinin daha çok ilgisini çeken ada mutfak modellerinde son trendler, pratik çözümler ve alternatif düzenlemeler neler hep birlikte bir göz atalım…

Ada tipi mutfak modelleri, mutfağın tam ortasında oluşturulan ve çevresinin açık alanlara sahip olduğu mutfak tiplerinden. Dolayısıyla ekstra bir mutfak masasına ihtiyacınız yok. Ortadaki adanın çevresine yerleştireceğiniz yüksek sandalyeler ile düzeni sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yandan ada mutfakların en fonksiyonel tarafı üzerinin tezgah olarak, alt kısmının da komple raflı ve kapaklı dolap olarak kullanılabilmesi.

Bu fonksiyon sayesinde mutfak dolaplarına sığdıramadığınız parçaları ada mutfakta tezgah altına organize edebilir, mutfakta yerden tasarruf ederek ferah ve keyifle vakit geçirilebilecek bir mekan tasarlamış olursunuz.

Ada mutfakların orta kısımlarının birden fazla rafları sayesinde bu bölümleri ister kitaplık, ister yemek servis gereçleri için, isterseniz de evcil hayvanınızın su ve mama kapları için değerlendirebilirsiniz.

Tüm bu işlevler düşünüldüğünde klasik mutfak tiplerine kıyasla ada mutfak modelleri, son derece kullanışlı ve pratik.