Blog

Şubat 23, 2018

Bahar İçin Tercih Edebileceğiniz Açık Renkler Nelerdir?

Baharın gelişiyle doğaya hakim olan canlı renkler içimizi ferahlatıyor. Peki neden bu renkleri evimizde ve bahçemizde kullanarak baharı evimize de getirmeyelim?

Doğanın capcanlı bahar renklerini evimizin her odasına taşımak hem bütçe açısından hem de evin dekorasyonunu mevsimlere göre değiştirmenin zor olmasından dolayı pek mümkün olmayabilir. Ancak buna rağmen evimize baharı getirebileceğimiz birçok seçeneğimiz de mevcut. Onların neler olduğuna gelin birlikte bakalım:

Salonda Bahar Havası

Bahar denince akla gelen ilk şeyler ferahlık, canlılık ve doğadır. Ama salonumuza baharı getirebilmenin en iyi yolu bahar renklerini kullanmaktır. Bahar renkleri pembe, yeşil, turuncu, ve sarıdır. Bu renklerdeki masa örtüleri, perdeler ve tablolarla salonumuzu donatmak harika olacaktır. Yine aynı şekilde çiçek desenli aksesuar ve tekstil ürünleri kullanabilirsiniz.

Eğer evinizde duvar kağıdı değiştirme düşüncesine sahipseniz yine bahar desenlerini kullanarak baharı evinize getirebilirsiniz.

Bahçeniz Şenlensin

Bahar denince akla elbette eve kapanıp kalmaktan ziyade, tertemiz doğa havası gelir. Hem doğada hem de evde olmanın en iyi yolu da evimizin bahçesidir. Peki evlerimizin bahçesine nasıl bahar getirebiliriz?

Son yıllarda cesur renkler, bahçe mobilyalarında da öne çıkan bir gerçek. Renkler ne kadar parlaksa, canlılık da o kadar artar. Portakal rengi, papatyayı andıran sarı, kırmızı ve yeşil de bu yüzden bahçemizde kullanmamız gereken renklerden.

Bahçe mobilyası olarak örneğin ahşap bir masa kullanıyorsanız, masanızın sandalyelerinden her birini farklı bir bahar rengine boyayabilirsiniz. Masanızın rengini ise bahar renklerinden koyu yeşile boyamayı tercih edebilirsiniz. Yine masanızın üzerine rengarenk çiçekler ve aksesuarlar eklemek sizin tercihiniz.

Eğer bahçenizde bir ağaç varsa ona rengarenk ışıklar asabilirsiniz. Yine bahçe mobilyası olarak bir salıncak kullanıyorsanız salıncak minderlerinizi rengarenk çiçeklerden oluşan, bahar renkleriyle dekore edebilirsiniz.

Ahşap masa yerine metal bir masa tercih ediyorum diyorsanız, metalik bahçe mobilyalarını açık alanın yeşillikleri ve doğal renkler ile karşıt bir kontrastta kullanabilirsiniz. Metalik renkte masa ve sandalyeleri yeşil örtülerle ve üzerine koyabileceğiniz bahar renginde aksesuarlarla zıt bir görünümde kullanabilirsiniz. Tabi biz tamamiyle bir bahar görünümü için rengarenk tasarımları kullanmanızı öneriyoruz.

Uzun lafın kısası baharı evinize ve bahçenize taşımak o kadar da zor değil. Tek yapmanız gereken size söylediğimiz renkleri doğru yerlerde kullanmak.

Dekorasyon ,
About Konya Koltuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.